Posłowie lewicy Jan Szopiński i Krzysztof Gawkowski byli ostatnio gospodarzami spotkań z wyborcami w stolicy, gdzie zapewnili zaproszonym grupom zwiedzanie siedzib Sejmu i Senatu RP oraz sami opowiadali, jak wygląda ich praca poselska.
Poseł Jan Szopiński zaprosił na 26 kwietnia grupę uczniów z Zespołu Szkół nr 7 w Bydgoszczy wraz z opiekunami. Dla młodzieży była to nie lada gratka, by zobaczyć na żywo miejsca oglądane zwykle w telewizji podczas relacji z obrad Sejmu czy Senatu.
Trasa zwiedzania obejmuje także sale związane z historią polskiego parlamentaryzmu, wizualizacje budynków sejmowych i senackich, atrybuty marszałków, czyli historyczne laski.
Poseł Jan Szopiński opowiedział o swojej aktywności poselskiej, o pracy na sali plenarnej ale także w komisjach sejmowych i oczywiście w okręgu wyborczym, gdzie też spotyka się z uczniami, jak choćby właśnie w Zespole Szkół nr 7, gdzie był w marcu br. gościem zorganizowanego tam konkursu wiedzy o Sejmie wśród uczniów podstawówki nr 48, wchodzącej w skład Zespołu Szkół nr 7.
Z kolei poseł Krzysztof Gawkowski, przebywający często w Inowrocławiu, zaprosił 5 maja na wycieczkę do parlamentu słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Fundacji Ekspert-Kujawy działającego w Inowrocławiu właśnie.
Także dla seniorów był to pobyt w stolicy z niemałą atrakcją, wiążącą się z procedurą wejścia na teren Sejmu czy przechodzenia korytarzami, na których można było spotkać znane z mediów osobistości polityki. Historia polskiego parlamentaryzmu i współczesna jego rola, opowiedziana ze swadą przez ogólnie lubianego posła Gawkowskiego, okazje do pamiątkowych zdjęć – wszystko to sprawiało, że pobyt w Warszawie stawał się niezapomniany.
Z zainteresowaniem słuchaczy spotkała się opowieść o ważnej pozycji, jaką zajmuje poseł Krzysztof Gawkowski, będąc przewodniczącym Koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Lewicy. Mimo usytuowania na opozycji, klub ten przoduje w liczbie przedkładanych do laski marszałkowskiej projektów ustaw, jest też inicjatorem obywatelskich formuł ustawodawczych, jak np. wdrożenia projektu „Renta wdowia”.
Fot. nadesłane
Opr. nim, 6 maja 2023 r.